Teraz

Obecnie skupiamy się na projektowaniu i wykonaniu niestandardowego, dedykowanego oprogramowania dla przemysłu, które można zaklasyfikować jako dedykowane systemy ekspertowe typu doradczego. Wykorzystujemy zaawansowane techniki informatyczne, modele matematyczne i numeryczne. Opracowaliśmy autorskie algorytmy do rozwiązywania problemów i analiz rzeczywistych technologii przemysłowych.

  • 123 Lorem ipsum
  • 456 Lorem ipsum
Czytaj dalej
Thumb
Lat doświadczenia

Cel

Staramy się tworzyć takie systemy informatyczne, które w maksymalny sposób byłyby konfigurowalne na etapie wdrożenia sytemu przez użytkownika – technologa lub inżyniera procesów, czyli specjalistów nie związanych z informatyką. W rezultacie model danych i przepływu informacji jest tworzony przez osoby posiadające najlepszą wiedzę o prowadzonym procesie technologicznym. Przy projektowaniu takich systemów trudno jest określić ostateczny kształt i wszystkie funkcje oprogramowania. Bierzemy pod uwagę zmieniające się wymagania. Wykorzystujemy metody zwinne w procesie projektowania systemu przez zespoły interdyscyplinarne.

  • 123 Lorem ipsum
  • 456 Lorem ipsum
Czytaj dalej
Thumb
Projektów

Tak wyglądały nasze początki

Nasza firma została założona w 1989 roku przez grupę osób związanych z ówczesnym państwowym przedsiębiorstwem PETROINFORM, będącym jednym z większych w Polsce ośrodków obliczeniowych pracujących na rzecz przemysłu. Wśród założycieli był: pierwszy prezes, nieżyjący już Lucjan Wiaderek oraz aktualny prezes Adam Sury. Firma pod nazwą Przedsiębiorstwo Komputerowych Systemów Sterowania „PETROSTER” działała do 2002 roku. Wtedy zmieniliśmy nazwę firmy na INFOSTER sp. z o.o. pod którą działamy do dnia dzisiejszego. Od początku mocno związani z Rafinerią Gdańską, później Grupą LOTOS S.A. aktualnie z Rafinerią Gdańską Sp. z o.o. , stworzyliśmy działający do dzisiaj dedykowany System Bilansowania Mediów Energetycznych „Bilans” oraz nowatorski system adaptacyjnego sterowania „ASTER”.

Najważniejsze daty

Start: 1989
Założenie firmy
Założenie firmy pod nazwą PETROSTER. Celem było opracowanie dla Gdańskich Zakładów Rafineryjnych (Rafineria Gdańska sp. z o.o.) systemu bilansowania produkcji i przejście z oprogramowaniem z . . .
2000
Pierwsza duża modyfikacja
Pierwsza duża modyfikacja sytemu ekspertowego Bilans dla Rafinerii Gdańskiej S.A.
2002
Zmiana nazwy
Zmiana nazwy firmy na INFOSTER sp. z o.o.
2005 - 2012 - 2014
Modyfikacje sytemu dla LOTOS S.A.
Kolejne modyfikacje sytemu ekspertowego Bilans dla Grupy LOTOS S.A. (dawniej Gdańskie Zakłady Rafineryjne, Rafineria Gdańska S.A., aktualnie Rafineria Gdańska Sp. z o.o.)
2010
Nowa współpraca
Nawiązanie współpracy z austriacką firmą COPA-DATA. Firma COPA-DATA jest światowym liderem w produkcji oprogramowania HMI/SCADA zenon.
2011
Rozszerzenie działalności
W 2011 roku postanowiliśmy rozszerzyć naszą działalność. Oprócz dedykowanego, specjalizowanego oprogramowania zajmujemy się także integracją systemów informatycznych i automatyki przemysło. . .
2014
INNOLOT
Jako konsorcjant projektu INNOLOT, "Zaawansowane technologie odlewnicze - INNOCAST", wraz z WSK Rzeszów jako koordynatorem projektu oraz Politechniką Rzeszowską, Politechniką Warszawską, Politech. . .
2016
Nowa współpraca
Nawiązanie współpracy z Polskimi Zakładami Lotniczymi MIELEC aktualnie należącymi do koncernu Lockheed Martin w celu opracowania oprogramowania ART do rejestracji i analizy danych pomiarowych o. . .
2017
Projekt
Projekt i wykonanie oprogramowania systemu ekspertowego na wydziale W67 w CPP Poland (dawniej WSK Rzeszów, Pratt & Whitney)
2022
Nowa współpraca
Podpisanie umowy o współpracy z Consolidated Precision Products Sp. z o.o. (CPP Poland) w celu utrzymania i rozwoju systemu ekspertowego.
2022 - 2023
Nowy moduł
Oprogramowanie MRP (Miesięczne Rozliczanie Produkcji) to zaawansowany system analizy danych procesowych. Aktualnie system Bilans jest wykorzystywany w firmie Rafineria Gdańska Sp. z o.o.

“Najlepszym sposobem przewidywania przyszłości jest jej wymyślenie.” (Alan Kay)